Jak zamontować panele podłogowe?

Panele drewniane kupisz na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie łatwe i każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]