Nowoczesne stoliki kawowe – piękne i praktyczne meble do salonu

Stolik kawowy nowoczesny znajdziesz na stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Choć niekiedy niektórzy architekci wnętrz nieraz marginalizują go w aranżacjach, stolik kawowy nadal jest ważnym meblem, którego używa się w większości mieszkań. Nie powinno to dziwić, bo łączy on w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i użytkową.

Stolik kawowy – miejsce na herbatę i przechowywanie niewielkich urządzeń

Polacy większość czasu przebywają w salonie. W tym pomieszczeniu odpoczywamy, podejmujemy gości, oglądamy seriale, czytamy czasopisma, dodatkowo tu częstokroć również spożywamy posiłki. Oczywiste jest zatem, że meble użyte do urządzenia salonu powinny tworzyć przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa, ale która jednocześnie pozwala na jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak wskazuje jego nazwa, służy głównie jako mebel, na którym stawiamy kubki z kawą lub herbatą oraz ciasteczka, wówczas gdy podejmujemy gości, ale również kiedy odprężamy się z bliskimi. Inna funkcja, jaką pełni stolik kawowy to miejsce trzymania przydatnych sprzętów oraz przedmiotów, po które stale sięgamy, np. komórki, chusteczek higienicznych, pilota do TV czy magazynów, którymi teraz się zaczytujemy. Jest to również powierzchnia, gdzie można po prostu postawić małe elementy dekoracyjne, jak potpourri z suszonych kwiatów lub tealighty.

Designerski stoliki kawowe – postaw na wytrzymałość mebli rzemieślniczych

Mimo swoich wielu funkcji stolik kawowy musi być w pewnym sensie niezauważalny, czyli trafnie wpasowany w plan pokoju. Jest to najczęściej nieduży mebel – ma przeciętnie od 40 do 50 cm wysokości, ponieważ nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale również postawione na nim filiżanki z napojami i drobiazgi muszą być pod ręką osoby, która z nich korzysta. Współczesne stoliki kawowe produkowane w atelier nagradzanych projektantów znakomicie godzą w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Różnorodność kształtów tego rodzaju stolików kawowych powoduje, że zamawiający bez trudu znajdzie model pasujący do otwartej przestrzeni loftu, stylu vintage czy hygge. Warto wybierać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z litego drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co daje pewność, że będą nie tylko znakomicie wyglądać, ale będą także mocne.

Kontakt:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]