Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde schorzenia jamy ustnej można zlikwidować zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w przypadku dużych uszkodzeń uzębienia, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub koron, uszkodzeń dziąseł i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju narośli lub nowotworów. Jakie techniki bywają zatem stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, by leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy pacjentów po złamaniach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma także atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub w gronie znajomych.