Co oferuje biuro rachunkowe?

Skieruj się w to miejsce jeśli potrzebujesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi rzetelnie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, iż następstwem możliwych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się tylko cennikiem usług – podejrzanie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści posiadają wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]