utylizacja mebli Kraków, wywóz starych mebli Kraków

Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych powodów. Zwykle przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na poddasze, aby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Problem jednakże w tym, że po pewnym czasie także w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że zwyczajne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby pozbyć się nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często planujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczony dom. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy oraz mieszkania.

Zamów wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, stare meble, sprzęty elektroniczne czy fragmenty ram okien nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta lub przyczepy. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów o sporej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachową pomoc przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko spalenie

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać trafić na składowisko lub zostać spopielone. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z jakiego są wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega na ogół na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł i regałów.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]