dom weselny, lokal na wesele kraków

Na co zwrócić uwagę poszukując miejsca na wesele?

Ceremonia ślubna i mające po nim miejsce uroczystości weselne to dzień, o którym bliscy młodej pary i zaproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Jeżeli nowożeńcy zechcą wyprawić przyjęcie dla znacznej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, jakiemu będą musieli stawić czoło, jest wybranie najlepszego lokalu na wesele, w którym uczestnicy będą bawić się w ten specjalny wieczór w wygodnych warunkach.

Sala weselna – jak wybrać?

Poszukując sali na wesele nowożeńcy powinna rozważyć parę istotnych czynników. Na wstępie musi ustalić ilość uczestników wesela, aby uzyskać pewność, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla wszystkich. Goście powinni mieć wyznaczone miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest też, żeby mieli salę taneczną. Poza tym narzeczeni powinni zwrócić uwagę na to jak daleko od miejsca ślubu znajduje się dom weselny oraz czy droga do niego będzie prosta. Jeśli na uroczystość poproszeni są krewni i przyjaciele mieszkający w innym województwie, powinno się szukać sali weselnej, w okolicy której znajduje się rozbudowana baza hotelowa. Trzecim zagadnieniem jest sama organizacja przyjęcia ślubnego, czyli znalezienie obsługi kelnerskiej oraz oprawy muzycznej, udekorowanie stołów i przygotowanie menu. Takie obowiązki mogą przekroczyć możliwości pary młodej, więc warto szukać takich domów weselnych, które proponują wsparcie w obszarze całościowej organizacji przyjęcia weselnego.

Dom weselny w Balicach – przyjęcie ślubne z olśniewającą oprawą

Młode pary z małopolski, głównie z Krakowa i okolic, mogą zaplanować wesele w niezmiernie malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w podkrakowskich Balicach. W jego salach przyjęcia weselne wyprawiane są od setek lat, a każde z nich charakteryzuje się królewską oprawą. Pałac ma cztery pomieszczenia zdolne podjąć ok. 130 osób. Przyjęcie można urządzić także w plenerze przed Pałacem, a wtedy uczestniczyć w nim zdoła bez trudu aż 350 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego w Balicach jest to, że umiejscowiony jest tylko 12 kilometrów od Krakowa, który ma nader bogatą bazę hotelową. Podróż orszaku ślubnego z kościoła do sali weselnej nie trwa zwykle dłużej niż w przybliżeniu pół godziny.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]