O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Lokal na chrzciny - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, toteż starają się, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie jeżeli na chrzcie ma pojawić się spora liczba bliskich i znajomych. W tym wpisie otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Nie śpiesz się – planuj chrzciny bez pośpiechu

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po urodzeniu pociechy, czasem nawet tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, zatem jest urządzany przeważnie 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na szczegółowe przemyślenie kluczowych kwestii tej okoliczności, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Ustalając z parafią termin sakramentu trzeba wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do określenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się także dać sygnał, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina z reguły kupuje zabawki, tymczasem rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik samochodowy, zestaw ubrań bądź wózek dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano zwykle w domu rodziców dziecka, dlatego nie każdy obecny podczas mszy w kościele bywał gościem odświętnego przyjęcia. Dziś normą jest już obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Przeglądając oferty lokali, gdzie można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą bajecznie przystrojone wnętrza, ale także kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem imprezy oraz która zagwarantuje profesjonalną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament zaplanowany jest na lato, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą wybiegać się pośród zieleni. Istotny jest też taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, tak samo jak powrót biesiadników do wynajętego hotelu albo domu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]