Opieka nad grobami

Zleć sprzątanie grobów Kraków.

Wygląd nagrobków naszych krewnych jest dowodem naszej pamięci. Często niestety nie mamy chwili, by się nimi zająć – nawet, kiedy groby położone są w tym samym mieście, gdzie mieszkamy. Szczególne trudności stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych bliskich pochowaliśmy w odległej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki muszą pozostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje taka pomoc?

Popularność opieki nad grobami – skąd się bierze?

Na taką pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze firm łatwo znaleźć również osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często oferują również pochodne usługi, takie jak zakładanie ławek lub doradztwo przy załatwieniu administracyjnych formalności oraz korekty napisów.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Ceny, które należy zapłacić osobom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą w szczególności od zakresu usług – jeśli wybieramy tylko jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Gdy jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo sprzątało grób regularnie, powinniśmy liczyć się z kosztem około 400 złotych co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są także od rozmiarów grobów, a najdroższe będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Kontakt:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]