Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Jeśli potrzebujesz zlecić drukowanie 3D, skieruj się na cadxpert.pl.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, oraz FDM, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów, detali oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne zalety tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]