Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Kliknij tutaj jeżeli chcesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich regulacji (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]