Zalety implantologii

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale też wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się gorących potraw, tytoniu i napojów alkoholowych. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają ból i obrzęk.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo ważne jest to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne informacje.