Bezbolesne wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – gdy szczotkowanie nie pomaga

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (woski, pasty, lakiery), nie gwarantują długotrwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po 3 sesjach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Świetne rezultaty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.