Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak komputery, kopiarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać szkodliwe wirusy i bakterie, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, przychodniach medycznych, biurach czy instytucjach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.