Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Co powinno się wiedzieć o magnetoterapia sprzęt?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]