Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Tutaj otrzymasz szczegółowe informacje o stożku rogówki Kraków.

Keratoconus, innymi słowy stożek rogówki, to choroba, która w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie – obniża jakość widzenia, a jednocześnie może wywoływać kolejne schorzenia oczu. Dzisiejsze kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą zaradzić tym problemom. Jak zatem powinna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki częstokroć towarzyszy innym chorobom oczu

Rogówka to przezroczysta część gałko ocznej, która silnie ogniskuje promienie światła. Leży przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, jakkolwiek ma dużo receptorów bólu. Około drugiego i trzeciego dziesięciolecia życia może ulec deformacji polegającej na uwypukleniu i ścieńczeniu w centralnej części. Dzieje się tak na skutek osłabienia tkanki, która, według niektórych teorii, robi się podatna na działanie rodników. Stożek rogówki powoduje miopię i miopię, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie światła. Pacjenci uskarżają się również na pieczenie oczu, czasami występuje też widzenie podwójne. Keratoconus niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi wadami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie możliwe jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie dolegliwość jest adiustowana z użyciem soczewek kontaktowych albo okularów, później jednakże niezbędne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – stosowane metody

Korektę stożka rogówki przeprowadza się za pomocą rozmaitych technik. Dzisiaj najskuteczniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się też korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Najlepsze rezultaty zapewniają zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, dzięki czemu można osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei umożliwia korygowanie astygmatyzmu lub krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po po odpowiednim czasie udać się na zabieg laserowy, który zupełnie usuwa wadę wzroku.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]