Na czym polega leczenie AMD?

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących zabiegu AMD? Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i zdecydowanie redukuje jakość widzenia. Dzisiaj wytrawni okuliści oferują nowoczesne metody korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do dawnego komfortu życia.

Uzależnienie od papierosów i inne możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej charakteryzujący się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to właśnie ona powoduje, że widzimy wyraźnie. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku i zaburzeniem obrazu. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej choroby. AMD dotyka głównie osoby po 50. roku życia, a zespół przyczyn wady nie został wciąż do końca zidentyfikowany. Przypuszcza się jednakże, iż za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – m. in. nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe bądź uzależnienie od tytoniu, otyłość. Istotne mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz pozostałe schorzenia współistniejące, takie jak nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca. Dzisiejsza medycyna opracowała jednak technologie, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak przebiega?

Specjalistyczny laser działa na starzejące się komórki gałki ocznej i przy tym nie narusza receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest pozbawiony ryzyka, dzięki czemu może być wykonywany u różnych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem bądź potencjalną utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa pobudza komórki do regeneracji oraz przerywa procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – w trakcie zabiegu pacjent nie doświadcza bólu. Zabieg trwa tylko parę minut, a przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]