Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, roztocza, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Współcześnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu i energooszczędne.