Obliteracja żylaków – o skleroterapii

Poszerz swoją wiedzę o skleroterapii w Kielcach.

Żylaki to niezmiernie pospolite schorzenie, które wraz z wiekiem spostrzega u siebie wysoki procent osób dorosłych. Pomału do ogólnej świadomości przebija się zrozumienie, że leczenie żylaków nie jest już traktowane wyłącznie jako zabieg estetyczny. Tworzące się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe są wszak także objawem dolegliwości zdrowotnych związanych z żyłami, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Z tej przyczyny do klinik medycyny estetycznej wciąż napływają pacjenci poszukujący sposobów na ich likwidację. A takim sposobem jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia wymaga znieczulenia?

Skleroterapia, która znana jest też pod nazwą obliteracja żylaków, to w dzisiejszych czasach już standard w leczeniu żył siateczkowatych, pajączków naczyniowych i żylaków. Procedura ta polega na dożylnym wstrzyknięciu preparatu chemicznego (pod postacią płynu albo pianki), który wywołuje zamknięcie światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków, w związku z użyciem podczas zabiegu niezwykle cieniutkich igieł, właściwie nie wymaga zaaplikowania znieczulenia. Liczba wkłuć dokonywanych podczas zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapia może stanowić dopełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, ale także stosuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Trzeba zaakcentować, że skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, dlatego najczęściej przeprowadza się ją w seriach trzech ewentualnie więcej zabiegów, a ich liczbę określa lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej konkretnego pacjenta.

Skleroterapia – przeciwwskazania do jej przeprowadzenia

Jak w większości procedur medycznych, także w przypadku skleroterapii istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. Nie można wykonać jej u osób chorujących na miażdżycę tętnic nóg, zakrzepicę żylną oraz choroby serca. Lekarz nie wyrazi zgody też na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, jak również u osób ze zdiagnozowana skłonnością do alergii, w tym przede wszystkim na używany w czasie zabiegu sklerosant.

Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]