Polskie urządzenie do wczesnej diagnostyki raka piersi

Uzyskaj więcej informacji o wczesnym diagnozowaniu raka piersi

Rak gruczołu piersiowego jest chorobą, która każdego roku dotyka ponad milion kobiet na całym świecie. W dużym odsetku przypadków ten złośliwy nowotwór diagnozowany jest z opóźnieniem, co znacznie potęguje ryzyko przerzutów na inne narządy (m.in. płuca bądź układ kostnyczy płuca), jak również zgonu. Pomimo, iż od dekad prowadzone są liczne kampanie mające na celu informowanie o potrzebie regularnych badań prowadzących do wczesnego zdiagnozowania raka piersi, wciąż z powodu tego nowotworu umiera rok w rok setki tysięcy osób, i to nie tylko kobiet.

Gęste piersi a wczesna diagnostyka raka piersi

Gęste piersi są jednym z powodów trudności z wykryciem raka piersi na początkowym etapie. Cechują się one tym, iż znajduje się w nich przewaga gruczołów mlecznych od tkanki tłuszczowej. Zauważenie guzków w gęstych piersiach jest o wiele bardziej skomplikowane – zmiany w tkance są praktycznie niewidoczne, bowiem zarówno gruczoły, jak i guzzmiany nowotworowe, znakowane są na rezultatach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany ciężko też wyczuć w podczas badania dotykiem. Statystyki są zatem nieubłagane – kobiety mające gęste piersi są czterokrotnie bardziej zagrożone rozwojem raka piersi, a sam nowotwór wykrywany jest u nich często na późnym etapie rozwoju, co w znacznym stopniu zmniejsza szanse efektywnego leczenia.

Wygodne i ekspresowe diagnozowanie raka piersi z urządzeniem AILIS

AILIS – start-up medyczno-technologiczny – opracował urządzenie rozpoznające zmiany rakowate – także te najmniejsze – u kobiet z gęstymi piersiami. System analizy tkanek piersi wykorzystany w urządzeniu AILIS opiera się na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Dzięki obrazowaniu układu krwionośnego i przedwczesnemu rozpoznaniu procesu tworzenia się naczyń włosowatych, dysponuje ona ogromnym potencjałem wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z wykorzystaniem tego aparatu trwa raptem kilka minut i przebiega bezdotykowo, bez uczestnictwa osób postronnych, co gwarantuje kobietom zupełny komfort. W metodzie opracowanej przez AILIS analizę wyników badania wykonuje sztuczna inteligencja. Lekarz r bada tylko przypadki, w których rozpoznano wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu. Rozpowszechnienie systemu opracowanego przez start-up AILIS pozwoli w niedalekiej przyszłości na tańsze oraz szybsze diagnozowanie raka piersi.

Kontakt:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków