Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Szukasz aparatów do ultradźwięków? Kliknij tutaj.

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, poprawy przepływu limfy oraz redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]