Zwalczaj ból falą uderzeniową

Dowiedz się więcej o aparacie do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, jak bóle nadgarstka, zespół bolesnego barku, ostroga piętowa czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, co pozwala na przeprowadzenie leczenia u dwóch osób równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]