Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Skieruj się w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany pięknymi miejscami w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o godnych zwiedzenia zabytkach i najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą galerie i zabytki, hotele, motele i schroniska młodzieżowe, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co więcej, dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, piękno małopolskiego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Portal o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych południowych miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają popularne wyrażenia i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie podróży.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego