Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Usuwanie infekcji WordPress - więcej informacji o tej usłudze.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się obecnie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek?

Strona wysyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Informacje na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją linki do obcych Ci adresów? To jedynie parę z częstych objawów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takim przypadku konieczne jest szybka reakcja, żeby zidentyfikować źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które codziennie parają się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów, a także pliki wp-config i htaccess. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć również konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem usunięcie wszelkich skutków cyberataku nie jest gwarancją, iż podobny kazus nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]