Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Po więcej szczegółów o nieznanych miejscach w Małopolsce zajrzyj tutaj.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu znajdziesz?

By przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której błyskawicznie wyszukają zabytki i galerie, hotele, motele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Oprócz tego dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, urok parków krajobrazowych i narodowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o ciekawych miejscach Małopolski dba też o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe górskie miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie podróży po naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego