Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Najważniejszym motywem, przez który na witrynę online może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie przesadnej liczby odnośników kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Manipulują one miejscem adresu w przeglądarce i przez to łamią reguły rzetelnego pozycjonowania stworzone przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie artykułów sponsorowanych najeżonych sztucznymi frazami. Występuje też proces sprzedaży linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną wykryte, a to łączy się nagłym obniżeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 30 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że jeśli na stronę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o przywrócenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Jeśli pragniemy podnieść szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji SEO. Specjaliści automatycznie ustalą realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać tylko renomowanym agencjom.